Dílna Kooperace

Vedoucí: Jitka Koláčová
Mobil: +420 731 619 375
Telefon: +420 555 333 642
E-mail: jitka.kolacova@alexandr.charita.cz
Adresa: Holvekova 651/28
  718 00 Ostrava - Kunčičky
Datum vzniku dílny: 07/2005
 
Tato dílna splňuje podmínky pro poskytování náhradního plnění.

 

Chráněná dílna kooperace byla zřízena v roce 2005 za podpory Evropské unie, Ministerstva pro místní rozvoj a Moravskoslezského kraje.

V roce 2015 se činnosti týkající se zpracování plastového odpadu přestěhovaly do budovy Kovárny. Prostory v budově Kočárovny byly uvolněny pro kompletační činnosti a pro rozrůstající se provoz výroby stolařské dílny. 

Dílna Kooperace se původně zaměřovala na lisování a drcení plastového odpadu. Postupně se od této činnosti upouštělo a bylo nahrazeno prací pro firmu JALAM. Díky této spolupráci je dílna plně vytížena a to výrobou dřevěných bedýnek. Další významnou firmou pro tuto dílnu je firma Garsys, pro níž zajišťujeme úpravu a balení komponentů pro bazény společnosti Mountfield.

Rozvoj těchto prací umožnil rozšířit dílnu o nová pracovní místa. Jedná se o práci fyzicky nenáročnou, takže je vhodná pro muže i ženy s různým zdravotním handicapem.

DSC03636

DSC03642

DSC03641

Přechod na nový druh práce sebou nesl potřebu přizpůsobení pracoviště a určité přechodné období na zaškolení na jednotlivé úkony. Po zkušebním provozu byl zahájen ostrý provoz, který klade nároky na dodržování časových harmonogramů stanovených obchodními partnery. Vstupujeme totiž přímo do procesu výroby našich obchodním partnerů, kteří navazují na další procesy. Časově limitovaná práce tak klade důraz na zodpovědný přístup k práci, optimální tempo a kvalitu odváděné práce. Jedná se tak o vhodné doplnění stávajících činností dílny, které nejsou termínově normované.